Merhaba, Ben Narsizm Kurbanı

Merhaba, Ben narsizm kurbanı.

İyi eğitimli, bol okuyan, bol gezen, yüksek enerjili, sosyal, öğrenme meraklısı biriyim. Herkes kadar özel, herkes kadar önemliyim.

Psikolog, psikiyatrist, psikoterapist değilim. Narsizm üzerine ahkam kesmek haddim olmadığı gibi, amacım da değil. Damdan düşenin halinden anlayan bir damdan düşenim sadece.

Kendini, narsisti, yaşadıklarını sorgulayıp duran, anlamaya çalışan, narsistle kopmaz bir bağı, ortak bir evladı olduğu için onu hayatından çıkaramayan, canının parçası bebeğinin mutluluğundan endişe eden bir anneyim.

Yalnızım. Bir avuç desteğim dışında (ki iyi ki varlar) kalan çevrem ya bana inanmıyor, ya abarttığımı düşünüyor. Çoğunluk sessiz ve uzak kalmayı tercih ediyor. Oysa sanırım hayatımda en çok desteğe ihtiyaç duyduğum dönemdeyim. Ve evet, narsizm kodunu çözmemin ardından bir klinik psikologa düzenli olarak giderek profesyonel destek aldım.

Maruz kaldığı saldırılar ömür boyu sürecek olan, bu blogun en kısa zamanda kendi hayırlı nihayetini bulmasını yürekten dileyen bir yaralıyım.

👇

Paylaşım ve destek

Okuduklarınız size çok tanıdık geliyorsa, bu içeriğini oluşturmayı sağlayan bilgi ve deneyimden bireysel olarak faydalanmaya ve desteğe ihtiyacınız varsa paylaşım ve destek modeli konusundaki yazımı okuyabilir, iletişim kanallarımdan bana ulaşabilirsiniz.

Merhaba, Ben Narsizm Kurbanı” için 4 yorum

  1. yazınızın büyük bir kısmını okudum. bana yardım eder misiniz? en azından konuşarak, doğru anlamamı sağlayarak..

  2. Çok çok faydalı bir hareket ederek iyi ki bu blogu açmışsınız.Ben de çok büyük istismara uğradım .Ve yazılarınızdan çok fayda gördüm .İyi ki yazmışsınız paylaşmışsınız.Tebrik ediyorum sizi.

    1. Selam ben de bir narsist kurbanıydım.. 3 yıllık evliliğimi dün sorunsuz bir şekilde bitirdim. Allah yardım etti böyle bitmesine.. evliliğimiz çok hızlı oldu eşimle 2 ay flörtten sonra evlenmeye karar verdik. Nişanlandık ve 6 ay sonra evlendik. Evlenene kadar o kadar emindim ki hayatımın erkeğiyle evlendiğime..bu sahte mutluluğun ömrümün sonuna kadar süreceğini sanarak aptallık etmişim… evlendiğimizin ilk günü maskesi düştü.. onu deli gibi sevdiğim için… 3 yıl mücadele ettim.. her türlü manipülasyona, psikolojik şiddete maruz kaldım.. yeri geldi direndim yeri geldi boyun eğdim.. 2 yıloldu aileme anlattığımda içkisi kumarı, Karısı dayağı yok… herkesin kusuru olur o da öyle bir insan demek ki deyip beni anlamadılar.. en sonunda dayanamayıp evliliği bitireceğimi söylediğimde eşim sen bilirsin dedi.. kısa süreliğine evden uzaklaştığımda bir aydınlanma yaşadım.. YouTube’da Beyhan Budak’ın narsist videosunu tesadüf eseri açmıştım.. ben aydınlanırken, eşim çoktan beni terk etmeye hazırlanmaya başlamıştı ki Allah planlarını suya düşürdü çok şükür. Planları bozulunca benimle yeniden barışmaya çalıştı. Ama bu sefer karşısında kendinden emin başı dik bir kadın vardı. Anlaşmalı ayrılmaya mecbur kaldı.. yani onu ben terk ettim bilmeden… umarım bir daha karşıma çıkmaz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir