EnstitüYaYa

Dostlar,
Pek heyecanlıyım. Uzun zamanını birikimi EnstitüYaYa çatısı altında bir araya geldi. Uğraştık didindik, size sunma vakti geldi.

Daha önce de burada bu konuda yapmayı planladığım çalışmalardan kısa kısa bahsetmiştim. (Bkz: Yeni Bir Başlangıç) O günden bugüne çalışmaları fikir aşamasından planlama ve projelendirme aşamalarına taşıdık. Bir kısmı bu blogun takipçisi olan çeşitli kesimlerden dostlarla internet üzerinden toplantılar yaptık. Tanıştık, birlikte yapabileceklerimizi konuştuk. Hem bizzat EnstitüYaYa çalışmalarında elini taşın altına koymak isteyenlerden hem de işbirliği yapabileceğimizi fark ettiğimiz paydaşlardan oluşan küçük bir topluluğumuz oldu.

Şimdi, toplumda yer eden sömürü eğilimine; ama öncelikli olarak doğa, kadın ve çocuk sömürüsüne karşı yeni bir yaşam modeli sunan EnstitüYaYa ‘yı faaliyete geçirmek üzere bir adım daha ilerliyoruz. Salgının yarattığı ekonomik engelleri ortadan kaldırmak için Fongogo üzerinden iki ay sürecek bir imece çalışması başlattık. (Dikkat bu bir bağış kampanyası değildir. Ayrıntıları okuyunuz.)

Bu iki ay süresince EnstitüYaYa‘yı, kendimizi, odaklandığımız sorunları, önerdiğimiz yalın düşünceyi ve çözüm getirmek için yapmak istediklerimizi anlatacağız. Amacımız, bazı hizmetlerimizi ön ödemeli sunarak faaliyete geçmemizi sağlayacak fonu elde etmek. Ancak, aynı zamanda kendimizi anlatıp gerek ekibe katılmak, gerekse dışarıdan katkı sunmak ya da işbirliği yapmak üzere ortak ilkeler taşıdığımız paydaşlara ulaşmak.

Destekçilerimiz, Psikolojik Şiddeti Tanıma, Psikolojik Şiddetle Başa Çıkma, İşyerinde Mobbing, Barışçıl İletişim, Çocukları Güçlendirme gibi bu blogun konusu olan ya da yalın yaşamın diğer başlıklarına dair çeşitli eğitimlerden ya da bireysel danışmanlıklardan faydalanabilecekler. Ayrıca, kampanya süresince ve sonrasında tüm sosyal medya kanallarımızda herkese açık olarak yalın yaşamın her ana başlığı gibi psikolojik şiddet üzerine de çeşitli kaynaklar üretip yayımlayacağız. Ayrıntıları ve kampanya videomuzu da içeren bağlantıyı buraya ekliyorum: EnstitüYaYa ile Birlikte Dönüşelim.

Hesaplarımızı takip eder, bol bol paylaşarak sesimizi bizim ulaşamadıklarımıza iletir misiniz? Her türlü geribildiriminizi dört göz dört kulak bekliyorum. #birliktedonuselim#yalinyasam

İletişim Kanallarımız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir